Kocovina může být nepříjemným vedlejším efektem užívání alkoholu. Pokud se s tímto problémem potýkáte, nezoufejte - existuje mnoho účinných způsobů, jak se s kocovinou vypořádat. Následující tipy vám mohou pomoci minimalizovat příznaky kocoviny a užít si noc plnou zábavy bez následků. 


  1. Pijte hodně vody

Dehydratace je jedním z hlavních faktorů kocoviny. Pokud chcete minimalizovat její příznaky, pijte co nejvíce vody. Je důležité pít vodu předtím, než se vydáte spát, i ráno, když se probudíte. Pokud nejste fanouškem chuti vody, můžete zkusit kokosovou vodu, která je bohatá na elektrolyty a pomáhá rychle obnovit hydrataci.

  1. Snažte se odpočívat

Mnoho lidí si myslí, že kocovina je způsobena nedostatkem spánku, ale opak je pravdou. Alkohol snižuje kvalitu spánku, což může vést k únavě a ospalosti ráno. Snažte se však odpočívat a odpočinout si. Pokud to jde, zůstaňte v posteli déle, nebo si dopřejte odpolední siestu. Vaše tělo bude vděčné za odpočinek a budete se cítit lépe.

  1. Dopřejte si správnou stravu

Po nočním pití může být těžké jíst něco těžkého, ale doporučujeme vám jíst něco, co obsahuje živiny, aby vaše tělo mělo co nejvíce energie pro boj s kocovinou. Dobrou volbou jsou například vajíčka, avokádo nebo celozrnné pečivo. Vyhněte se potravinám, které jsou těžké na trávení, jako jsou tučné maso nebo smažená jídla.

  1. Vyhněte se kofeinu

Kofein je stimulant a může vás okamžitě povzbudit, ale v tuto chvíli je lepší ho vynechat. Kofein může způsobit dehydrataci a zhoršit příznaky kocoviny. Pokud si potřebujete povzbudit, zkusit třeba ovocný smoothie nebo čaj z bylinek.

5. Nepijte alkohol :p